on-line rezervace

Na období letních prázdnin 2019 nabízíme tématické příměstské tábory s možností autobusové dopravy z nádraží Svinov a zastávky Vřesinské až k nám do areálu a zpět. Pro děti ve věku od 5 do 15 let. Od pondělí do pátku, vždy v době mezi 8:00 a 16:00 máme připraven nabitý program.
Z pohádky do pohádky pro všechny milovníky animovaných pohádek
Záhada Klondyku pro všechny mladé Sherlocky
Věda je zábava pro všechny zvídavce a vědátory
Superhrdinové a superhrdinky pro všechny, kteří chtějí zachránit svět

DĚTSKÉ KURZY

VAŇKŮV KOPEC

Organizujeme akce
pro školy i jednotlivce

Naše kurzy proplácejí zdravotní pojišťovny ČPZP a RBP.
Na vyžádání vám potvrdíme formulář pojišťovny nebo vystavíme potvrzení o účasti dítěte na kurzu.
Také můžete využít benefitů u svých zaměstnavatelů.

TÝDENNÍ LYŽAŘSKÉ VÝJEZDNÍ
KURZY PRO ŠKOLY A ŠKOLKY
SKI VÝLETY
PRO ŠKOLY A SKUPINY
PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY
S VÝUKOU LYŽOVÁNÍ
+Informace pro školy

Organizátorem kurzu je lyžařská škola, která je tudíž zodpovědná za celý průběh kurzu.
Pro bezproblémovou komunikaci s rodiči i dětmi Vás žádáme o spolupráci v následujících bodech:

  • Děti jsou po celou dobu doprovázeny svými učitelkami z MŠ/ZŠ, paní učitelky pomáhají při dopravě, převlékání, u svačinky, oběda, doprovázejí děti na WC, apod.
  • Partnerská škola zajistí předání základních informací o kurzu rodičům a určí si pověřenou osobu pro komunikaci s lyžařskou školou.
  • Je-li se školou domluvena platba v hotovosti, jsou ve škole přijímány platby kurzovného a půjčovného. Finanční obnos za všechny děti ve škole je pak na základě vystavené faktury vložen na bankovní účet: 115-1009060207/0100 (vzkaz pro příjemce: Název partnerské školy), nebo předán pověřenému zástupci lyžařské školy. Škole bude vystaven doklad – Faktura za hotové.

Pověřená osoba v partnerské škole bude informována o případných změnách, o přesném času odjezdu od MŠ/ZŠ a příjezdu k MŠ/ZŠ. Škola dále informuje rodiče.

Svačiny si děti berou z domu (není-li dohodnuto jinak), nebo jsou na základě domluvy MŠ s rodiči dováženy přímo z MŠ.

+Informace pro rodiče
Vážení rodiče,
děkujeme Vám za přihlášení Vašeho dítěte do lyžařského kurzu na Vaňkově kopci.

CO ZABALIT DÍTĚTI S SEBOU?
Lyžařskou výzbroj – dobře připravené lyže (hole nejsou potřeba), seřízené bezpečnostní vázání, obuv, přilbu – vše jen v případě, že nebudete mít vybavení zapůjčeno od nás
Náhradní oblečení – pro případ špatného počasí
Spodní vrstva funkční termoprádlo, ideální nejen pro lyžování (Moira, Sensor, Klimatex).
Lyžařské (sluneční) brýle
Náhradní lyžařské rukavice a teplé ponožky
Dítě by z mateřské školy mělo odjíždět již v lyžařském oblečení. Lyžařskou obuv pomůžeme dětem obout až na místě. Lyže si děti mohou po celou dobu kurzu ponechat v úschově v místě konání kurzu zdarma. Vlastní lyžařskou obuv si vozí děti domů k vysušení.

DŮLEŽITÉ!!!
Viditelně dětem označte vlastní lyžařské vybavení (lyže, obuv, brýle, přilbu), běžnou obuv i zavazadlo, ve kterém budou mít sbaleny ostatní věci.

Jídlo a pití:
V areálu budou mít děti stále k dispozici teplý čaj. Po příjezdu do areálu je plánována přestávka na svačinku (nutno vzít s sebou, popř. ze školky).

Závody:
Poslední den kurzu je pro všechny děti připraven lyžařský závod a karneval. Závod je přizpůsoben aktuálním dovednostem dětí. Masky na karneval vlastní. Účast rodičů vítána!

Účast rodičů:
Rodiče se mohou kdykoliv přijet podívat, nemohou však využívat společnou dopravu. Prosíme rodiče, aby působili pouze v roli diváků a nezasahovali do výuky.

Několik poznámek k lyžařské výuce:
Jedná se o skupinovou výuku. Děti budou zařazeny do skupin přímo v místě konání kurzu dle jejich dovedností a věku. Postup ve výuce závisí na nejslabším členu skupiny. Výuka probíhá primárně v dětské lyžařské školce s lanovým vlekem (pojízdným kobercem – Přemyslov).

Ve chvíli, kdy všechny děti ve skupině umí bezpečně zastavit v pluhu a oblouk v pluhu, pokračuje výuka na veřejné sjezdovce. Pokud bude některé z dětí postupovat ve výuce výrazně rychleji než zbytek skupiny, bude přeřazeno do vyšší skupiny.

Zrušení účasti dítětě z důvodu nemoci:
V případě zrušení účasti z důvodu nemoci, zranění znemožňujícího účast na akci nebo vážných osobních důvodů (dle podmínek pojišťovny) účastníka, může účastník nebo jeho zákonný zástupce uplatňovat vzniklou škodu na smluvní pojišťovně organizátora akce (výše plnění je plně v kompetenci smluvní pojišťovny).

Termíny a časy mohou být na základě nepříznivých podmínek změněny (o tom, zda jsou podmínky pro výuku vyhovující rozhoduje organizátor).

 VŠEOBECNÉ PODMÍNKY

Lyžařské kurzy pro školy, školky a aktivity pro děti i studenty v areálu Vaňkův kopec od roku 2014 zaštiťuje nezisková organizace

Dětské kurzy Vaňkův kopec z. ú.

 

O děti s radostí pečují kvalifikovaní instruktoři s mnohaletou praxí z naší lyžařské školy. Hlavní důraz klademe na bezpečnost všech svěřených dětí. Kompletně zajišťujeme dopravu, kdy přistavíme autobus před školu či družinu, přivezeme děti do ski areálu a odvezeme zpět. Zapůjčíme kompletní a moderní lyžařskou výstroj se všemi bezpečnostními prvky. Disponujeme špičkovým zázemím, novou lyžařskou školou, hernou pro děti, zateplenými prostory pro odpočinek, zajistíme svačinky a pitný režim. Součástí prostor je sociální zařízení. Dále nabízíme bezplatnou úschovu lyžařské výstroje. Zajišťujeme pojištění úrazové, odpovědnosti a storno kurzu.

Podívejte se, jak to na našich kurzech vypadá

napsali nám

Letos jsme na Biskupském gymnáziu v Ostravě nabídli výjezdový lyžařský kurz.
Obrátili jsme se na společnost Dětské kurzy Vaňkův kopec, která nám vyšla vstříc, dalo by se říct ušila nám kurz na míru. Zajistili nám dopravu ke svahu, zapůjčení lyží a také nám v pátek postavili slalomovou trať pro závody. Díky, bylo fajn a rádi v budoucnu na spolupráci navážeme.

Pavel Stuchlý

Biskupské gymnázium v Ostravě

Již šestým rokem jsme se zúčastnili s dětmi z MŠ kurzu lyžování. Chtěla bych moc poděkovat celému týmu, který se věnuje pořádáním těchto kurzů, obzvlášť trpělivým instruktorům, vlekařům a celému zázemí. Počasí nám přálo, organizace byla výtečná a děti šikovné. Téměř 3/4 všech začátečníků se dostalo na velký kopec. Klobouk dolů za úžasnou práci, kterou odvádíte. Děti byly šťastné, rodiče spokojení a my učitelky nadšené ze smysluplné práce. Ještě jednou velké díky.

Za kolektiv – Zlata Krausová

MŠ Ukrajinská Ostrava-Poruba

Chtěla bych velmi poděkovat všem instruktorům a organizátorům lyžařské školičky pro MŠ Hradec nad Moravicí. Skvěle se věnovali našim dětem, i nám. Organizace byla bezvadná. Povedlo se jim naučit všechny naše děti lyžovat a to velká většina našich prcků stála poprvé na lyžích. Trošku jsme měli obavy z odpoledního lyžování, že budou děti unavené, ale už první den ukázal, že tato volba byla supr. Vše jsme zvládali v klidu, pohodě, nemuseli jsme s dětmi spěchat na oběd… po poledni svítilo po většinu kurzu sluníčko, bylo tepleji než ráno a i sněhové podmínky dětem stačily. Ještě jednou velmi děkujeme, všem doporučujeme a příští rok se těšíme opět na shledanou!

Gabriela Lacková

ředitelka MŠ Hradec nad Moravicí