Přihlašování dětí na týdenní výjezdní lyžařské kurzy pro školy a školky
nebo jarní příměstské tábory s lyžováním

Jsem tu poprvé.
Doposud nemám přihlašovací údaje.

Jsem už registrovaný.
Mám přihlašovací údaje ke svému profilu.

Chcete přihlásit své dítě a nevíte jak postupovat?
Připravili jsme pro vás

Individuální lekce s instruktorem lyžování nebo snowboardingu
Kroužky lyžování vhodné pro děti ve věku 5–15 let

Týdenní výjezdní lyžařské kurzy 2024

Pro MŠ, ZŠ, SŠ, družiny a kolektivy

Cena kurzu pro jedno dítě 2790 Kč

Na kurz je zajištěna doprava autobusem od vaší školky nebo školy až do našeho areálu a zpět.
Cena autobusové dopravy od 400 Kč/dítě*

*) Autobusovou dopravu zajišťují naši smluvní dopravci. Vzhledem k nestabilní situaci na trhu s pohonnými hmotami nejsme schopni předem garantovat výši nákladů na přepravu dětí.

Výpůjčka lyžařské výstroje za zvýhodněnou cenu
pro děti z MŠ od 350 Kč/kurz,
pro žáky ZŠ a SŠ od 450 Kč/kurz.
Zapůjčení bezpečnostní helmy a vesty je ZDARMA.

Půjčte si u nás pro své děti vybavení na celý rok
a vraťte jej až v září příštího roku!

Kurz organizujeme ve spolupráci s pedagogy, je určen pro děti z mateřských škol, základních a středních škol, školní družiny a kolektivy, a je možné jej absolvovat pouze s doprovodem učitele jako dozoru. Jedná se o výjezdní lyžařský kurz, ve kterém děti absolvují celkem 5× 2 lekce /dopoledne nebo odpoledne, vždy v době mezi 8:00 a 16:00, od pondělí do pátku.

Výuka lyžování u nás probíhá v dětském lyžařském parku s lanovým vlekem, a to ve skupinách, do kterých jsou děti zařazeny dle jejich dovedností a věku. Dítě pokračuje na veřejné sjezdovce ve chvíli kdy umí bezpečně zastavit a zatočit v pluhu. Pokud některé z dětí postupuje ve výuce výrazně rychleji než zbytek skupiny, je podle možností přeřazeno do vyšší skupiny. Výuka lyžování je prokládána hrami na sněhu, přestávkami se svačinkou a teplým čajem po celou dobu kurzu.

Poslední den kurzu proběhne lyžařský závod, který je přizpůsoben aktuálním dovednostem dětí. Každé dítě bude odměněno. Srdečně zveme rodiče i prarodiče na páteční závod.

Součástí objednávky lyžařského kurzu je autobusová doprava do ski areálu a zpět.  Cena autobusové dopravy je stanovena ke dni 1.8. 2023, kdy došlo ke zdražení DPH na pohonné hmoty (s ohledem na aktuální ceny pohonných hmot)  na 400 – 600 Kč za 1 dítě (dle vzdálenosti MŠ/ZŠ od areálu).  V případě dalšího pohybu cen PHM od 1. 8. 2023 do doby konání lyžařského kurzu  si Poskytovatel vyhrazuje právo na úpravu (doplatek) ceny dopravy.
Případné navýšení ceny dopravy bude doúčtováno jako doplatek  na základě faktury, kterou by obdrželi zákonní zástupci účastníků kurzu elektronicky nejpozději 5 dní před sjednaným termínem kurzu.

DOPORUČUJEME POJIŠTĚNÍ STORNA

Organizátor kurzu nezajištuje pojištění storno poplatků. Pojištění je sjednáváno jednotlivými účastníky nebo jejich zákonnými zástupci samostatně. POZOR! Platba pojištění je většinou pojišťoven vyžadována do 3 dnů od zaplacení lyžařského kurzu.

DOPORUČUJEME VITALITAS.CZ – program PATRIOT

Jste zástupce školy, školky?

Využijte možnost pobytu a sportovního vyžití dětí venku, v přírodě. Při včasné rezervaci kurzu nabízíme přednostní výběr vhodného termínu. Při naplnění kurzu 45–57 dětmi garantujeme vyčlenění dopravy pouze pro vaši školu/školku.

Termín, pokud jej nemáte rezervován např. z předchozí sezóny, vám nabídneme na základě přihlášeného počtu dětí – naplněnost dopravy řešíme svozem z více školek a škol.
V případě, že chcete jet na kurz v konkrétním termínu, kontaktujte nás se svým požadavkem telefonicky nebo na e-mailové adrese detskekurzy@vankuvkopec.cz.
Vždy se snažíme vyjít vstříct všem požadavkům, je-li to alespoň trochu možné.

Časový harmonogram a jízdní řád autobusu se zástupcem školy schvalujeme a na e-mail rodičům rozesíláme vždy v týdnu před termínem kurzu.

Máte-li zájem o spolupráci a ještě jste u nás nebyli, je potřeba školu registrovat v našem on-line systému. Všechny registrace následně prochází schvalovacím procesem. Prosíme vyčkejte, jakmile bude ověření dokončeno, obdržíte v systému čtyřmístný číselný kód, nutný pro přihlašování dětí do kurzu.
Po přidělení KÓDU je potřeba následně elektronicky potvrdit Smlouvu o spolupráci na danou sezónu, na základě, které budeme potřebovat vaši součinnost. Rodičům prosíme sdělte KÓD, který jste od nás obdrželi. Bez něj by nemohli své dítě na kurz přihlásit. Názvy škol, které na naše kurzy jezdí nezveřejňujeme, aby zůstala zajištěna ochrana osobních údajů.

Přihlašování dětí do kurzů probíhá ON-LINE

Nevíte jak své dítě na lyžařský kurz přihlásit?
Připravili jsme pro vás návod.

Rodiče přihašují své děti na kurz sami – elektronicky na našich webových stránkách. Platba za kurz se provádí bankovním převodem, na základě PROFORMA FAKTURY, kterou obdrží e-mailem ihned po vytvoření Objednávky. Pedagogům tak odpadá starost se seznamy i financemi.

Školy a školky mají do našeho ON-LINE registračního systému přístup, se kterým:
• můžete kdykoliv vložit, editovat či aktualizovat všechny své kontaktní údaje
• máte přehled o termínech jednotlivých kurzů
• bude harmonogram kurzu s přesnými časy příjezdů i odjezdů autobusu stále dostupný
• je uzavírání smluv jednodušší a rychlejší – smlouva je kdykoliv ke stažení
• získáte přístup k přehlednému seznamu všech dětí přihlášených do kurzu (včetně detailů provedených rezervací a ostatních služeb objednaných zákonnými zástupci dětí a stavu jejich úhrad)

Přístup do systému pro registrované školy:

Popis kurzu:

 • Kurz je určen již pro děti a žáky od 4 do 15 let.
 • Probíhá od pondělí do pátku, v době od 8:00 do 16:00 (2× 50minutová lekce s přestávkou na svačinu denně).
 • Děti / žáci / studenti jsou rozděleni do skupin dle výkonnosti.
 • Na jednoho instruktora připadá ze zkušenosti přibližně 5 až 8 osob, dle schopností učících.
 • Kurz probíhá v dětském SKI PARKU pro začátečníky na lanových vlecích, dle výkonnosti potom na velké sjezdovce, která nabízí ve všední dny dostatek prostoru.
 • Výuka – lyžování je prokládáno hrami na sněhu, přestávkami se svačinkou (děti si svačiny vozí vlastní) a teplým čajem k tomu od nás ZDARMA po celou dobu kurzu.
 • Zapůjčení bezpečnostní helmy a vesty je ZDARMA, výpůjčka ostatní lyžařské výstroje za zvýhodněnou cenu.
 • Kurz je zakončen ZÁVODY ve slalomu s diplomy, medailemi a cenami pro všechny účastníky. Každé dítě bude odměněno!

Podívejte se, jak to na našich kurzech vypadá

INFORMACE KE KURZŮM

Pondělí–Pátek
8:00–16:00 hod.
TEL. 778 468 232, 733 354 099
detskekurzy@vankuvkopec.cz

Praktické rady před odjezdem:

 • Lyže přineste bez pásků a obalů. Boty a lyžařskou přilbu uložte do tašky.
 • Dětem, které nemají vlastní lyžařskou přilbu ji posktneme ZDARMA.
 • Vše (každou část lyžařské výstroje, oblečení, rukavice, běžnou obuv,…) viditelně podepište celým jménem dítěte, nejlépe na voděodolné samolepce permanentním fixem. Předejdete tak případné ztátě.
 • Lyžařské hůlky děti nebudou na kurzu potřebovat.
 • Zkontrolujte dětem jejich vybavení a nechejte jej seřídit u odborníků.
 • Za seřízení vlastní výstroje zodpovídají rodiče. Lyžařské vybavení (lyže, boty) zůstává po celou dobu výuky na Vaňkově kopci. Vybavení z naší půjčovny bude přichystáno a seřízeno v pondělí.

Kurz probíhá i když sněží, prší, fouká silný vítr. V případě extrémně nepříznivého počasí může být více přestávek na odpočinek, popř. je připravena náhradní varianta programu formou teoretické výuky.
Počasí neovlivníme, v případě, že je možná výuka alespoň na části sjezdovky, nelze kurz nebo jeho část přesouvat na náhradní termín z klimatických důvodů.

Dítě oblékejte tak, aby do autobusu nastupovalo v lyžařském oblečení přizpůsobeném aktuálnímu počasí. LYŽUJEME ZA KAŽDÉHO POČASÍ!
Doporučujeme:
 • zimní bundu (ošetřenou impregnací)
 • zateplené zimní kalhoty
 • termoprádlo
 • mikinu
 • nepromokavé rukavice
 • teplé ponožky
 • kuklu nebo tenkou čepici pod helmu

Pokyny k odjezdu rozesíláme rodičům dětí, přihlášených na kurz prostřednictvím našeho online registračního systému, elektronicky, vždy ve středu v týdnu předcházejícím termínu vašeho kurzu. Využíváme k tomu mailingovou službu. Poskytovatelé zdarma dostupných e-mailových schránek (seznam.cz, centrum.cz, email.cz…) řadí takto rozesílanou elektronickou poštu do složky pro Hromadné zprávy.

Nabídka focení:

Milí rodiče, prarodiče,
chcete nezapomenutelnou památku svých dětí z lyžařského kurzu?

Každý týden probíhá focení dětí z kurzů na Vaňkově kopci profesionálním fotografem. V pátek, předáváme pedagogickému doprovodu hotové fotografie (ve 4 kopiích).

Cena focení je 200 Kč.

Upomínkové fotografie na lyžařský kurz objednávejte při registraci vašeho dítěte v našem ON-LINE rezervačním systému a uhraďte společně s platbou za kurz.